Tai miestas, kur chaotiški gatvių vaizdai susilieja su ramybe žmonių akyse. O iš tų chaotiškų motoroleriais knibždančių gatvių staiga patenki į tyla alsuojančią gamtos oazę. Kai negali atsistebėti, iš kur tiek gerumo. Ir tas jausmas lydi tave visur kartu su harmoniją spinduliuojančiais jų žvilgsniais.
Žmonės čia važiuoja į jogos stovyklas ar asmenines jogos pamokas, nes sakoma, čia galima rasti geriausius jogos mokytojus. Važiuoja to paties dvasingumo ir gerumo pasisemti. Esantis Balio centre, Ubudas yra patogus apsistojimo taškas norintiems dienos išvykomis aplankyti kitus salos regionus. Dėl to iš čia žmonės keliauja susipažinti su Balio gamta. Ji tokia turtinga ir tokia žalia – ryžių laukai, ežerai, kriokliai, džiunglės, net du ugnikalniai. O dar kiek šventyklų!
Viešbučių ir svečių namų čia daugybė, tad apie tai, kur apsistoti, nekalbėsime. Jei norėsite – susisiekite su manimi – parekomenduosiu keletą arba rasiu kitų jūsų poreikius atitinkančių apgyvendinimų.
Ką aplankyti pačiame Ubude?
Apie Monkey Forest arba šalia Ubudo esančias ryžių terasas jau tikriausiai girdėjote. Į pastarąsias nuvažiuoti reikėtų ne tik dėl jų garsiųjų sūpynių, bet ir paties vaizdo. Man asmeniškai šios mažosios Ubudo Tegallalang terasos paliko didesnį įspūdį nei didžiosios Jatiluwih.
Aplankykite Puri Lukisan muziejų. Be keliose pastatuose išsidėsčiusių galerijų labiausiai užbūrė didžiulė žaluma, gėlėmis ir fontanais užpildyta jo teritorija, kurioje tyliai, kartas nuo karto su pertraukėlėmis, lyg nejučiomis į foną įsilieja gyvai grojama balinietiška instrumentinė muzika.
Be Puri Lukisan muziejaus, didžiausias mūsų simpatijas pelnė ir šiltus prisiminimus Ubude paliko Neka Gallery bei amatininkų gatvė - Tegallalang Handicraft Centre – dirbtuvėmis ir parduotuvėlėmis nusėta spalvinga gatvė, kurioje iš pirmųjų rankų galima įsigyti visko – nuo indų, dekoracijų ir kitų smulkių dirbinių iki paveikslų ir baldų. Kaip matyti iš pavadinimo – ši gatvė yra pakeliui į ryžių terasas.
Neka Gallery mus sužavėjo ne tik savo spalvingais, šviesiais azijiečių menininkų paveikslais, europietišku olando, ilgą laiką gyvenusio ir Indonezijos pilietybę priėmusio Arie Smit menu, kuriam čia skiriamas išskirtinis dėmesys. Šiuose šviesiuose atvirose erdvėse tiesiog buvo gera būti – nežinau tik dėl ko labiau - ar dėl geros auros, ar pavėsio, kuris gelbėjo mus nuo kaitrios saulės 😊 Čia tikrai labai gera, ramu, estetiška ir gražu. Galerijoje buvome vieni. Tik po kurio laiko sutikome jos prižiūrėtoją, kuris gerai kalba angliškai ir mums mielai papasakojo apie galeriją.
Kur pavalgyti?
Prisipažinsiu, kad ypatingų restoranų specialiai čia neieškojome. Ne dėl to, kad jų čia nėra, o dėl to, kad norėjosi pasimėgauti paprastu vietiniu maistu, gerus restoranus paliekant tokiems miestams kaip Paryžius ar Niujorkas 😊 Kaip ir visame Balyje, čia daugybė Warung‘ų. Pasirinkdavome geriau atrodantį ir prisėsdavome. Nei vienu nenusivylėme, nei viename neapsinuodijome. Su maistu čia viskas labai gerai. Nepamiršiu paminėti to, kad visos kelionės metu mėgavomės jų šviežiomis tikrų vaisių sultimis, kurios gaminamos tik iš šviežių vaisių. Jei baigėsi norimų sulčių vaisius – nebus ir tų sulčių. Išgirsi tokį atsakymą kaip „Avocado finish !” ir turėsi rinktis iš to, kokius vaisius jie turi.
Baliniečiai labai tikintys. Kitaip nei likusioje Indonezijoje, čia vyrauja Hindu religija. Dėl to kiekvieną dieną sutiksi juos pasipuošusius ir skubančius į aukojimo ceremonijas, kuriose vyksta pilna aukojimo programa su tam tikra muzika, maldomis ir šokiais. Šioms programoms jie ruošiasi iš anksto – repetuojami šokiai. Šalia mūsų viešbučio esančiame name vyrai repetuodavo šokius. Būdavo labai smagu pažiūrėti 😊 Į ceremonijas pašaliniai paprastai neįleidžiami, nebent specialiai pasikviestų koks nors vietinis jų atstovas. Dėl to pasigrožėti jais galima tik jiems skubant į ceremonijas ar joms repetuojantis. Sekantį kartą važiuojant į Balį savo gido būtinai iš anksto paprašysiu, kad į ją mane nusivestų.
Pagrindines miesto šventyklas rasite kiekviename lankstinuke ar žemėlapyje 😊
O pasivaikščioję siauromis, tyliomis Ubudo gatvelėmis įsitikinsite, kokie jie tikintys. Kiekvienas „family house“ prie įėjimo turi savo privačias šventyklas. 😊
Kad nepamirščiau paminėti - mėgstantys masažą būtinai jį išbandykite čia. Tradicinis balinietiškas masažas tikrai nuostabus! O ir kaina šokiruojanti - 1 val. masažas 5 eur. Mes lankėmės mūsų gatvėje esančiame Ray Spa. Tvarkingas, šviesus, kvepiantis, su mielom profesionaliom masažistėm ir tikrai labai kokybišku masažu ! Tikra atgaiva po dienos ekskursijų :)
Comentários